PP1: Dzień dobry

0
To jest pierwszy odcinek Podcasta polskiego - Wstęp. Kliknij poniżej, żeby posłuchać.


Dzień dobry!

Witam w audycji Podcast polski. To jest pierwszy odcinek, a więc parę słów wprowadzenia.
Nazywam się Przemek. Jedną z moich pasji jest nauka języków obcych. Wiem, jak ważną sprawą jest ćwiczenie różnych umiejętności językowych, w tym rozumienia ze słuchu. Ten podcast ma służyć właśnie temu - tym wszystkim, którzy uczą się języka polskiego i chcieliby ćwiczyć język, korzystając z materiałów w formie audio.

Jestem na początku drogi, ale jak mówi znane przysłowie: nie od razu Kraków zbudowano.
Nie jest to zresztą typowo polskie przysłowie. Anglicy mówią: Rome wasn’t built in a day. My, Polacy mamy swoją wersję, z nazwą polskiego miasta, a konkretnie Krakowa, czyli miasta, w którym mieszkam.

Co znajdziecie w podcaście? Przede wszystkim krótkie odcinki pod wspólnym tytułem “Nagłówki”. Będą to generalnie nagłówki tekstów prasowych z wyjaśnieniem wszystkich słów i dodatkowymi przykładami ich użycia. Będzie to taka pigułka do posłuchania np. w aucie, w autobusie czy tramwaju, w drodze do pracy. Sam słucham takich podcastów w kilku językach, których się uczę i doskonale mi się to sprawdza.

Planuję też dłuższe formy, włącznie z udostępnieniem tekstu, żeby można było śledzić to czego się słucha. Ale... wszystko w swoich czasie. Nie od razu Kraków zbudowano.

Zapraszam więc: Podcast polski. Zapisz w ulubionych. Do usłyszenia.

Prześlij komentarz

0Komentarze
Prześlij komentarz (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej
Accept !